• Сподели на:

Кога убавината е бесконечна – колекција на Flora Bridal 2014

___

Денешната инспирација за убавина ја добивме од дизајнерот на брендотFlora Bridal, Rinat Asher, кој пак неговата инспирација ја црпи од бучните дваесетти години на минатиот век. Годинешната колекција е исто толку гламурозна, колку и женствена, со акцент на софистицираниот дизајн со меки и лелеави ткаенини. Секој од фустаните е изработен со исклучителни рачни везови и уникатни чипки. Погледнете!


Оставете коментар

___