Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Интересна невестинска фризура (Видео)

За да биде совршена секоја невеста треба да донесе не многу лесни решенија при изборот не само на фустан и додатоци, но и на фризура. Тука на помош доаѓаат многу нешта – од предлози за фризури за матурска, совети од пријателки, роднини, консултации со последните списанија па се до фотографии за невестински фризури од интернет. Консултирајте се со вашиот стилист за да ја изберете идеалната фризура за вас. Ако сте од храбрите дами обложете се на екстравагантна фризура и боја на косата. Еве еден предлог за чудесна невестинска фризура:

httpv://www.youtube.com/watch?v=Kweso1aPO34

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement