Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Инспирација на луксуз во невестинската колекција Berta 2015

Ретки се колекциите кои со секој модел инспирираат и воодушевуваат, а една од нив е токму денешната, невестинската колекција на Berta за 2015 година. Неверојатна чипка и уникатни пресеци ја формираат оваа исклучителна колекција.  Инспирацијата за овие модели се црпи од две форми на убавина – чистата природа и стариот свет на луксуз.

Колекцијата е уметничка творба која ги слави различните видови на женската убавина. Во денешниот избор ги истакнуваме прекрасните модели на невестински фустани од колекцијата со долги ракави. Уживајте!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...