Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Есенска колекција 2014 на невестински фустани од Francesca Miranda

Комплексни кроеви, женствени силуети и ненадминливи слоеви од чипка ја дефинираат невестинската колекција за Есен 2014 на Francesca Miranda. Цветните ткаенини со чипкани деколтеа совршено ги дополнуваат овие фустани и им даваат уникатен изглед. Едноставно прекрасни!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...