Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Елегантни невестински венчиња

Додатоците за коса се голем хит кај модерните невести. Сепак, не е лесно да се пронајде вистинскиот додаток за коса. Доколку барате нешто елегантно, безвременско и едноставно, венчињата се совршен избор за вас. Тие не навраќаат во детството, и секогаш се во мода. Косата може да ја носите фатена или пуштена, прицврстена со венче. Погледнете го нашиот денешен избор и пронајдете ја вашата инспирација.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...