Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Елегантна и софистицирана невеста на Tony Ward

Сега кога се наближуваат топлите денови, мислите ни се насочени кон колекции кои ни пренесуваат чувство на леснотија, а последната колекција на Tony Ward е токму таква.

Колекцијата за 2015 на Tony Ward го одзема здивот и е инспирирана од 28 жени (невести кои носеле венчаница на Tony Ward за нивната свадба). Фустаните се направени од деликатни, женствени детали, свила извезена со конец и слоеви од чипка. Оваа романична колекција е изработена со допир на кралска елеганција, а тоа ја прави совршена за софистицираната, модерна невеста.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...