Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Драма и раскош на вашиот посебен ден

Julia Kontogruni има нова колекција, исклучителна како и секогаш. Овие фустани се наменети од секоја невеста да направат вистинска ѕвезда, и тоа со блескава самоувереност.

Невестинската колекција за 2015 на Julia Kontogruni е сцена на раскош и драма. Овие фустани од раскошна свила и шантел чипка, се состојат од обемни здолништа и бескрајни набори. Деталите имаат речиси футуристички изглед: кристални украси долж задната страна на наметката, бисери и 3Д цветови кои го обвиткуваат градникот и заден дел на фустани во вид на сирена со здолништа  во повеќе текстури.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...