Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Дијаманти во боја

Само еден во 10.000 дијаманти има природна боја, и тоа се воглавно нијансите на жолта, црвена, плава и кафена. Меѓутоа со помош на современите методи на бијадисување, можете да ги добиете скоро сите бои. Затоа е ова парче одличен избор за идните невести кои сакаат да имаат нешто посебно и различно.

Вереничкиот прстен не мора секогаш да биде со голем камен кој блеска, бидејќи негогаш едноставноста е прав начин да ја покажете својата приврзаност за некоја личност.  Многу дами ќе се одлучат нивниот веренички прстен да биде суптилен и на нежен начин да ја симболизира вечноста на бракот и љубовта. Затоа оваа година вереничките прстени во форма на бурми ќе бидат еден од трендовите .

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement