Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Бидермаери во тренд

Бидермаерите пленат со радост и топлина баш како и самиот ден на венчавката. Бисери, модерни украси од стакло, сатенски траки, тилови и други природни матрјали, се детали кои на бидермаерот му даваат посебен сјај. Изборот на самото цвеќе, зеленило и другите детали треба да се вклопат во тоалетата на невестата, но и да ги пратат моменталните модни трендови.

 

Bidermajer

Bidermajer

Bidermajer

Bidermajer

Bidermajer

Bidermajer

Bidermajer

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement