Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Белото царство на Ziad Nakad

Од деликатни везови до елегантни силуети, последната невестинска колекција на Ziad Nakad претставува олицетворение на убавината. Креациите се украсени со цветови, кои даваат посебен женствен допир, со интригантност што ја разигрува оваа луксузна, уникатна колекција и ја прави крајно незаборавна.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...