Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

‘’Vogue’’ со Ким Кардашијан е еден од најпродаваните примероци

Иако многу ја критикуваа Ана Винтур, поради одлуката на актуелната насловна на Vogue да бидат Ким Кардашијан и Кание Вест, првите податоци  за продажбата се задоволителни- актуелното издание е едно од најпродаваните и моментално стои рамо до рамо со броевите на чии насловни се најдоа Бијонсе и Мишел Обама.

Се очекува актуелниот број да се продаде во 300 000- 400 000 примероци.

Изданието со Бијонсе на насловната кое во продажба беше во Март 2013, продадено е во 355 000 примероци, додека изданието кое на насловната страна ја имаше Мишел Обама е продадено во нешто помалку од 300 000 примероци.

Сепак потпаролот на ова списание изјави дека уредништвото некогаш не коментира податоци за продажбата. Ана Винтур неодамна се обиде да ја одбрани својата одлука да на насловната страна се стави славниот пар.

Таа изјави: ‘’Кание е прекрасен уметник и културолошки провокатор, додека Ким себе си обезбеди место во јавниот живот, а за тоа е потребно многу храброст.’’

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...