Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Викторија Бекам одбила да креира венчаница за Ким Кардашијан

Викторија Бекам наводно одбила да дизајнира венчаница за Ким Кардашијан.

Модната дизјнерка не сакала да креира венчаница на риалити ѕвездата, бидејќи наводно била презафатена, но внатрешни извори тврдат дека не сакала со таквиот ангажман да му наштети на својот моден бренд.

Изворот за Daily Star кажал:

,,Ким многу сакаше на својата венчавка носи креација со потписот на Викторија, но она соработува со големи светски имиња, вклучувајќи ги и членовите на кралската династија и просто не сака да биде вовлечена во светот на реалити ѕвездата. Исто така и венчаниците не се нејзина омилена страна”.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...