• Сподели на:

Том Форд и Ричард Бакли се венчаа после скоро 30 години врска.

___

Славниот дизајнер откри дека тој и неговиот досегашен партнер, Ричард Бакли се венчале.

“Сега сме венчани”, кажал 52 годишниот Форд за својот брак со Бакли, новинар и поранешен уредник на магазинот “Vogue”. “Знам дека тоа штотуку е одобрено во Британија. Ние се венчавме во Америка”.

Том Форд, кој со Риџард е во врска 27 години, ја покажа својата бурма, но не откри многу детали околу церемонијата.

“Можете да погледнете во некој и да знаете дека ќе го сакате засекогаш. Првата вечер кога искочивме на пијачка, се осеќав како да знам се за него”, кажа во едно интервју Том Форд. Истиот ден знаел дека ќе се венчаат.

“Бев возбуден, но и уплашен. Тоа беше различно од се – она што го осеќав беше поразлично од било што што сум осеќал порано”.

Парот кој се запознал на ревија во 1986 година, во 2012 година го доби својот прв син, на кое му го дадоа името Александер Џон Бакли Форд.


Оставете коментар

___