Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Тие се највлијателните луѓе во светот!

Магазинот Time ја објави листата на највлијателни луѓе во светот, а тука спаѓаат голем број политичари и функционери, а се најдоа некои од нашите омилени познати личности.

Како што се очекуваше во оваа листа свое место добиа Канје Вест и неговата сопруга Ким Kaрдашијан кои заеднички поставиа нови трендови, секое нивно движење внимателно е испратено од страна на медиумите, или на нивните профили кои се меѓу најпознатите на социјалните мрежи.

Тука се најдоа иконите од ова време, како Опра Винфри и Нелсон Мандела, младата пејачка Тејлор Свифт поради статусот на идол шоуто кое најмногу е познато кај тинејџерките низ целиот свет.

Заслужено или незаслужено место, во зависност од кој агол се погледнат  нивните кариери,се најдоа  Милеи Цурус, Бијонсе, Џеј Зи, Фарел Вилијамс, Бредли Купер, Бјорк, Клинт Иствуд, Хилари Сванк, Квентин Тарантино, Ден Браун, Алиша Кис, Џони Деп и многу други.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement