Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Тажна на црвениот тепих: Андрија Лима прв пат во јавност после потврдата за развод

Едно од најгламурозните случувања секоја година е свеченоста ‘’Мет Гала’’ во Метрополитен музејот. Тоа е бал кој од 1995 година го организира уредничката на списанието ‘’Vogue’’, Aна Винтур.

Во едноставен фустан со коресет се појави прекрасната бразилска манекенка, Андријана Лима, која само пред три дена објави дека се разведува од поранешниот кошаркарски ас Марко Јариќ. Иако на вакви манифестации таа секогаш е радосна и насмеана, на нејзиното лице овој пат можеше да се забележи озбилност.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...