Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Тајна на изгледот на Викторија Бекам: Бизарно вежбање и замрзнато овошје

Поради стравот од целулитот, сопругата на Дејвид Бекам почнала да користи бизарен систем, наречен хипокси, кој вклучува возење точак на справа, налик на јајце, а се храни исклучиво со бела риба и зеленчук, додека за ужина јаде само замрзнато овошје.

Бившата спајсица Викторија Бекам наскоро ќе наполни 40 години, но и понатаму има витко тело.

Мајка на четири деца, моментално иде на третман за убавина, но нејзините пријатели тврдат дека поради страв од целулит, почнала да користи бизарен систем наречен хипокси, кој вклучува возење точак во справа во облик на јајце, како и дека е на стриктна диета.

Траката за трчање ја користи за на неа да игра и скока, на не и чудно, облечена на високи штикли да оди по траката додека прави други работи на компјутерот.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...