Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Соланж Ноулс: Кавга со дизајнерката Рејчел Рој претходела на нападот на Џеј Зи

Додека сеуште се шпекулира за тоа што го предизвикало нападот на Соланж Ноулс на Џеј Зи, медиумите открија дека пејачката порано вечерта дошла до кавга со модната дизајнерка Рејчел Рој. Наводно инцидентот кој се случи во лифт во хотел по Мет балот, следел по кавга на Соланж и креаторката, која инаку е добра пријателка со Ким Кардашијан и која е мажена за некогашниот пријател и работен партнер Џејмс Даша. Причината и за оваа кавга не е позната, но сведоци тврдат дека Соланж викала на Рејчел, се додека не се појавила Бијонсе да ја смири ситуацијата. Други извори тврдат дека поради Рејчел, таа вечер, Соланж се карала и со многу други луѓе. Никој од учесниците во овој инцидент за сега не сака да ги коментира настаните.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...