Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Семејството на Ријана одушевено што го одбрала Дрејк

Не е тајна дека врската на Ријана со раперот Крис беше проблематична, па не е ни чудно што нејзините блиски го подржуваат Дрејк.

rijana-1345235124-199408

Ријана изгледа официјално ја преболе бурната романса со Крис Браун и е спремна за озбилна врска со Дрејк, а овие вести посебно ја израдуваа нејзината фамилија, која смета дека направила правилен избор.

Дрејк знае дека она мораше да се ослободи од Крис. Мораше да преброди многу од тоа, но Дрејк е совршен “противотров”. Нејзиното семејство е пресреќно што работите излегоа така. Се надеваат дека врската со Дрејк ќе стане сериозна и криво им е што во минатото не им успеало. Дрејк е добар пријател со нејзиното семејство, па дури и се дружел со нејзината сестра Саманта кога бил во Берлин минатиот месец.

rijana-drejk-1384529963-397583

Ријана и Дрејк прв пат се поврзаа во 2010 година, но ситуацијата се искомплицира бидејќи таа почна да се зближува со Крис. Оваа ситуација ескалираше кога раперите се степаа во еден клуб во Њујорк во јуни 2012 години. Но според некои извори, нејзините чуства кон Дрејк никогаш не биле во прашање.

rijana-kris-braun-sud-1360229786-264592

“На многу начини таа никогаш не престана да го сака и цело време се гледаа тајно. Тие се совршени еден за друг, и таа одлучи да не го пушта повеќе” тврди изворот.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...