Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Се сме виделе од неа но, ова е навистина страшно!

На отворањето на продавницата DASH во Мајами, Ким Кардашијан одвоила време да облече фустан каков што не сме виделе досега.

Kim
Бујната Ким се облекла со синџири. Металмиот топ со шупливи поврзани окови и “молив” здолниште од истиот метален материјал, иако совршено изработени, изгледаат непријатно, а не знаеме како воопшто добила идеја за метален фустан.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...