• Сподели на:

Сандра Булок заработи 70 милиони за Gravity

___

Кога ќе се пресмета хонорарот од 20 милиони долари, 15 проценти од заработката на филмот и приход од ДВД изданието, познатата глумица инкасирала голема сума пари. Реално може да се очекува дека Булок нема да го освои својот втор Оскар за улогата во филмот Гравитација, но тоа сигурно нема да ја погоди затоа што од овој филм таа заработи неверојатни 70 милиони долари. Булок претходната година била седма во листата на најплатени актери во Холивуд, а на прво место Анџелина Џоли која улогата за Гравитација ја одбила поради режисерски проекти кои ги имала.Поради тоа, Сандра Булок заработи, а најверојатно ќе се стекне како најплатена актерка за оваа година.


Оставете коментар

___