• Сподели на:

Рита Ора е новото лице на брендот Роберто Кавали?

___

Иако сеуште не е официјално потврдено, судејќи по фотографијата која популарната пејачка ја стави на својот инстаграм профил, и гласините кои се вртат, Рита Ора ќе биде новот заштитено лице на италијанскиот бренд Роберто Кавали.

Додека чекаме овицијална потвдра на гласините, идната соработка можеме да ја препознаеме и по фотографијата на која Ева Кавали, сопругата на Роберто Кавали и Рита се бакнуваат.

rita-ora-490x369

Ова не е прва соработка на Рита со некој светстки бренд. Претгходно работеше за кампања на DKNY, Rimmel London, Adidas, и линијата на Мадона “Material Girl”.

Покрај соработката со Кавали, пејачката неодамна објави и нов сингл “I will never let you down”.


Оставете коментар

___