Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Ријана: Жесток навивач на кошаркарски натпревар

Познато е дека Ријана е голем љубител на кошарката, и често може да се види на трибините на натпреварите од НБА лигата. Популарната пејачка не го пропушти ни дербито помеѓу “Brooklyn Nets” и “Miami Heat” во Њујорк, каде што е видена во првите редови со пријателката Мелиса Форд. Убавицата со тоа му пружила и подршка на својот добар пријател Леброн Џејмс, кој игра за екипата на Мајами.

– Ништо подобро од гледање на кралот во живо – напишала таа на твитер по натпреварот.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...