Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Ријана е прогласена за модна икона за 2014

Здружението на американски дизајнери ја прогласи популарната пејачка за модна икона, а наградата ќе и биде доделена  на 2 јуни во Њујорк на свеченоста по повод годишнината на здружението.

Ова големо признание се доделува на познатите личности чиј стил на облекување има најголемо влијание на поп културата во целиот свет.

Претходни добитници на оваа награда се пејачката Лејди Гага, манекенката  Кејт Мост и глумицата Никол Кидман.

Ријана заедно со Еминем во Август во Лос Анџелес ќе ја започнат својата мини турнеја.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...