Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Rihanna е највлијателниот тренд сетер на сите времиња

Фустанот кој Rihanna го носеше на минатогодишното издание на Grammy наградите, главна инспирација за новата колекција пролет/лето 2016 на Brand Giambista Valli.

Foto: Instagram @giambattistapr

haljine2

Foto: Instagram @vogueparis

Foto: Instagram @styling_buro

Foto: Instagram @bazaarindia

Foto: Instagram @fomobsession

Foto: Instagram @desertmannequin

Foto: Instagram @the_scarlet_witch19

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement