Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Принцот Вилијам: Кејт, изгледаш како банана! (ВИДЕО)

Кејт и Вилијам ја продолжија својата турнеја во Австралија, откако поминаа некое време во Нов Зеланд.

На оваа службена посета, Кејт носеше жолт фустан од српската дизајнерка Роксана Илич.

Војвотката при излегувањето од авионот се нашали со персоналот дека нејзиниот маж рекол дека во овој фустан изгледа како банана.

Како и за времето на почетокот на службената посета, сите очи беа вперени кон принцот Џорџ, на кој ова е прва службена турнеја.

httpv://www.youtube.com/watch?v=gFrTmFf7_E0

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...