Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Принцот Хари ја раскина свршувачката со Кресида Бонас

Најновите информации велат дека Хари и Кресида одлучиле да се раздвојат за секогаш бидејки едноставно не можеле да функционираат.

Хари и Кресида веќе еднаш раскинаа во Август 2012 година, но според најновите информации тие сега засекогаш ја завршиле својата љубовна врска.

‘’Тој сметаше дека таа премногу бара од него и работите едноставно не функционираа’’, пренесува магазинот People како и други медиуми кој наговестуваат дека на нивната врска и доаѓа крајот.

‘’Се е посилно мислењето помеѓу луѓето на Хари дека таа не е совршениот избор за него’’, објави еден американски магазин.

‘’Не е работата во тоа што нешто не е во ред со нивната врска или дека тие не се сакаат, тие се грижат бидејки Красида е со премногу слободен дух за да на долги стази таа биде среќна како член на кралското семејство. Таа е премногу безгрижна и би и било тешко да се прилагоди на животот на семејството. Тоа може на сите да им направи проблем’’, се додава во магазинот.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...