Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Погледнете го трејлерот за документарниот фимлм за Дино Дворник

Во трејлерот за кралот на фанкот зборуваат многу музичари, како Нина Бадриќ, Давор Гобча, Рајко Дујмаќ и Маријана Бана.

Објавен е трејлерот за документарниот филм за починатиот српски музичар Дино Дворник под наслов “Манијак” од режисерот Даниел Типуре.

Дино Дворник почина пред повеќе од пет години, но неговата музика и енергија со која ја освојуваше публиката и пријателите сепак не е заборавена. Во трејлерот за кралот на фанкот зборуваат многу музичари, како Нина Бадриќ, Давор Гобча, Рајко Дујмаќ и Маријана Бана.

Снимањето на документарецот сепак не оди лесно бидејќи многу спонзори не сакаат да го финансираат проектот од причини што не сакаат производот да го врзат со некој кој има минато поврзано со наркотици.

Сепак, режисерот и Даниела Дворник, вдовицата на Дино, не се откажуваат од проектот иако нема да можат да го завршат во продукцијата која ја замислиле.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...