Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Почина Харолд Рамис ѕвездата од Ghostbusters

Познатиот глумец и режисер Харолд Рамис најпознат по филмовите со “истерување на духови” почина во 69-тата година од својот живот. Режисерот имал автоимуна болест која ја лечел уште од 2010, потврдела неговата сопруга за Chicago Tribune. Харолд ќе биде запаметен по легендарните комедии “Мафијаш под стрес” , “Мафијаш на терапија”, а како глумец покрај Ghostbusters се појавил и во “Истерувачи на ѓаволот” и “Добро што подобро неможе да биде”.

Harold1

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...