Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Ова е жена со совршена убавина, но нејзините стапала се…

Бразилската манекендка Изабел Гулар спаѓа во редот на најатрактивните жени во светот. Од очите, до долгата коса, се на неа е совршено, додека не се дојде до стапалата. Само поглед на нив открива дека сепак никој не е совршен.

Izabel 1

Изабел Гулар пред скоро време сликана во Сао Паоло, фотографијата на нејзините стапала открила дека сепак има една мана.

Izabel 2

Таа е сега модна звезда, но како тинејџерка се соочувала со подсмев на врсниците затоа што била премногу слаба.

Изабела работела на кампања за водечките светски дизајнери, а од 200 5 до 2008 била еден од анѓелите на Викторија Сикрет. Но таа не е единствената убавица која има проблеми со стапалата.И холивудските звезди имаат проблеми со стапалата како Ума Турман, Кејт Винслет, Ели Мекфирсон…

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...