• Сподели на:

Новак Џокович ќе стане татко

___

Додека верните фанови на Џокович нестрпливо чекаат информација за тоа кога тенисерот ќе се венча со својата девојка, Јелена Ристич, изгледа дека тоа ќе се случи побрзо од очекуваното.

Наводно, Ноле на социјалните мрежи објавил радосна вест дека Јелена е трудна и дека наскоро ќе станат родители.

,,Ќе станеме родители наскоро!!! #најсреќни”, напишал Џокович на твитер.

 Џокович и Јелена осумгодишната врска ја крунисаа со веридба во септември 2013 години.


Оставете коментар

___