Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Носи фустан од 50 евра, a изгледа како милион долари !

Војвотката од Кембриџ сеуште држи лекции за тоа како да најдете дизајнирани и скапоцени облеки  многу поевтини, но не помалку убави. За време на вчерашната посета во “Бруклин детски центар” во Лондон носеше фустан со потписот на модната куќа “ASOS” кој чини  само 50 евра.

Војвотката која наскоро ќе стане мајка по втор пат беше пред породувањето во последна официјална посета во некоја  институција.

Овој последен настан пред пристугнување на второто кралско бебе Кејт го искористи да се покаже во јавноста во Велика Британија и да потврди колку многу сличности има со покојната принцеза Дијана.

Кејт, како и Дијана е скромна и дама со едноставен вкус. Британците веруваат во нејзиниот избор, па по нејзината посета во детскиот центар  побарувањата за овој фустан драстично пораснаа.

Оваа посета беше во знакот на заемно дружење на децата и нивните мајките.

  • Може да биде тешко, зар не ? Најчесто е во тоа на детето да му внесете доза на самодоверба – изјави познатата војвотка.

Во овој центар работат преку 15 000 волонтери кои годишно пружаат помош на 10000 семејства. Во овој случај Кејт доби поклон . неколку книги за родителство и сликовници за малиот принц Џорџ. Таа срдечно се заблагодари , велеејќи дека дарот е од голема корист за нејзиниот син.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...