Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Кога Роланд Гарос приредува изненадување за Новак Џокович!

Новак го дочека торта, шампањ и поклони.

Кога Новак на 22 мај наполни 27 години, а Роланд Гарос е отворен на 25ти мај, организаторите мислеле на него и му приредила мала роденденска прослава.

Одушевувањето не можел да го сокрие, се заблагодари на сите и се доближи до тортата на која имаше две тениски топчиња, 4 свеќи и 3 огномети, се во знакот на 27 години.

httpv://www.youtube.com/watch?v=RVVG8qEN1Fc

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...