Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Ким Кардашијан и Канје Вест го одредија датумот на венчавката

Ким Кардашијан и Канје Вест решиле венчавката да се одржи на 24 мај во Париз. Тогаш парот ќе го прослави и првиот роденден на нивната ќерка Норт.

„Тоа нема да виде голема венчавка. Ќе присуствуваат само 150 гости.“ соопштил извор близок до парот.

Деталите за свадбата и понатаму не се познати, дури ни Ким сеуште нема одбрано венчаница.

„Малку разгледав венчаници, но сепак мора повеќе да размислам и да ги испланирам деталите. Многу сум возбудена за сите настани кои следат оваа година. Толку возбудливи работи се случуваат во мојот живот и чувствувам наплив на позитивна енергија. Навистина ќе биде одлично!“ изјавила возбудената Ким Кардашијан.

Славниот пар се вери минатата година на нејзиниот 33ти роденден, а четири месеци пред тоа ја роди Норт Вест, па сега им останува уште венчавката.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...