Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Кејти Прајс по петти пат ќе стане мајка

Кејти Прајс откри дека го чека своето петто дете. Поранешната британска манекенка неодамна дознала дека е во шестиот месец од бременоста, како и  дека повторно затруднела, само 12 недели откако го родила својот син. Ова е нејзино второ дето со сопругот Киран Хејлер, а изворот тврди дека парот е пресреќен поради овие вести.

-Не планираа уште едно бебе толку брзо откако го добија синот, но сепак се пресреќни. Беа потполно шокирани од вестите. Кејти е веќе во второто тромесечие, била бремена скоро шест месеци пред да открие, откри близок пријател на парот и додаде Кејти од секогаш сакала да има големо семејство.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...