• Сподели на:

Каква прекрасна глетка: Кејт во чипка

___

Кога се појави во друштво на својот сопруг на изложбата на на која беа претставени 240 од најелегантните дела на починатиот дизајнер Александар Меквин сите очи беа вперени кон неа. Кејт Мос повторно остави без здив. Овој пат во елегантен црн чипка фустан.

Четриесет годишниот модел секогаш вазжи за модна икона и една од најдобро облечените Британки.

Во придружба на нејзиниот сопруг прошета пред фотографите во провокативна црна чипка фустан кој е создаден од страна на еден од нејзините омилени дизајнери Александар Меквин. Во прилог таа искомбинира црна чанта и црни сандали со дебели потпетици.

Креацијата од чипка го нагласува безпрекорното тело на познатата манекенка.

Кејт изгледа воодушевувачки, зар не ?

 


Оставете коментар

___