Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Како го прославуваат велигден Џорџ, Кејт и Вилијам: Дружење во зоолошка градина

Британската кралса фамилија ужива на турнејата во Австралија, а велигденското утро го поминале во дружење со животните во сиднејската зоолошка градина, што највеќе му се допадна на малиот принц Џорџ.

Осумесечниот принц Џорџ, идниот британски крал, кој со мајката Кејт и таткото Вилијам се наоѓа на турнеја во Австралија, овој велигден по нарачка на војвотката од Кембриџ го поминаа во сиднејската зоолошка градина.

vilijam-kejt-i-dzordz-1397991095-33704

Малиот престолонаследник правеше гримаси и позираше пред камерите пред да отиде да го види необичното животно именувано по него. Станува збор за австралискиот велигденски зајак, кој бил преименуван во Џорџ во чест на малиот принц.

kejt-vilijam-i-dzordz-1397990808-33696

За спомен од ова дружење, принцот добил плишана играчка од зајакот на која многу се израдувал.

Малиот Џорџ потора отишол на одмор, додека неговите родители продолжиле со дружењето со животните, меѓу кои на Кејт најмногу и се допадна коалата.

vilijam-i-kejt-sa-koalom-1397991458-33708

vilijam-hrani-zirafu-1397992416-33710

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...