Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Има педесет години, а изгледа како во дваесетите. Погледнете и уверете се !

Елизабет Харли, англиската актерка и поранешен модел, пред две недели наполни 50 години. На прагот на  шестата деценија се чини дека не влегла нити во четвртата . Премногу силни зборови ? Па не баш, овие слики се доказ.

На вчерашната “NSPCC Art Gala”  во Лондон бринета сјаеше. Совршен тен, волшебна и облини совршени за тесен фустан Елизабет се претвори во ѕвезда на вечерта.

Кралицата Хелена во тв серијата  “The Royals” навистина изгледаше кралски.

Ова не е прв и секако не и последен Елизабет да ги засени сите гости. Нејзиниот изглед е тешка конкуренција.

Од  1987 година и филмот “Aria”  таа привлекува со својата  убавина. Така беше вклучувајќи ги и филмовите  “Austin Powers: The Spy Who Shagged Me” и “The Last Guy on Earth”.

За десет години од нејзината врска со Хју Грант медиумите редовно пишуваа, а потоа во нејзиниот живот атрактивниот актер беше заменет со Стив Бинг и Арун Најар. Следеше кратка врска со Шон Ворн.

Најважниот човек во нејзиниот живот е синот Демијен со кој дојде и нејзината најважна улога, улогата на мајка.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...