Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Хајди Клум се пофали со своите украсени јајца

Децата на познатата манекенка сигурн уживаат во најрадосниот празник, бидејќи Хајди се потрудила да ги украси јајцата на фантастичен начин.

Хајди Клум ги покажала своите јајца на инстаграм профилот. Таа прво ги избушила јајцата на секој крај, па дувала за да ги испразни. По тоа ги испрала и започнала со украсување. Јајцата ги обоила во шарени бои и ги украсила со шлокици, а најинтересни биле оние кои ги облекла како гусари и чудовишта. Нема сомнеж дека нејзините деца многу се израдувале на јајцата кои претставуваат мали уметнички дела.

uskrsnja-jaja-hajdi-klum-1397994268-33722

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...