Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Гвинет Палтроу и Крис Мартин со години се бореле со брачни проблеми

Гвинет Палтроу и Крис Мартин со години се разделувале и повторно се смирувале пред да ја донесат конечната одлука за развод.

Некогашниот пар, кој заедно ја има ќерката Епл и синот Моузис, минатата недела објавија дека се разведуваат после десет години брак.

‘’Тие беа раздвоени физички, но и емоционално. Со години се разделуваат и повторно се смируваат. Бракот им се распадна одамна’’, изјави извор близок со парот.

Глумицата и пејачот успешно до сега ги балансираа своите кариери и брачниот живот, но пријателите кажуваат дека тоа било изклучително тежок предизвик за нив.

Друг пријател на парот смета дека нивните различни карактери играле значајна улога во нивните брачни проблеми.

И покрај разводот, парот вети дека ќе останат во пријателски односи поради своите деца, а во моментов уживаат на заеднички одмор.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...