• Сподели на:

Џесика Симпсон: Откриен датумот на венчавката

___

Џесика Симпсон и Ерик Џонсон ја закажале својата венчавка за 4 јули кога во САД се одбележува денот на независноста. Славниот пар, кој има две деца, двегодишниот Максвел и 10-месечниот Ејса, судбоносното да ќе го кажат на Санта Барбара во Калифорнија, тврди изворот. Пејачката и играчот на американски фудбал претходно планираа да се венчаат во Италија, но сепак се откажаа од таа идеја. Медиумите пренесуваат дека Џесика тој ден ќе носи венчаница која се разликува од традиционалните венчаници.

Ерик и Џесика, која претходно беше во брак со музичарот Ник Лашеј, се верија во ноември 2010 година, само пет месеци по што ја започнаа врската. Тогаш мораа да го одложат венчањето кога дознале дека ќе бидат родители.


Оставете коментар

___