• Сподели на:

Beyonce во Tom Ford го покажа својот sporty diva изглед

___

Во светкав црвен фустан, налик на дрес, кој дизајнерот го посветил на својата сопруга,  Queen Bey ја покори сцената во германскиот град Келн.

tomford-beyonce

Костимите кои оваа дива ги носи на својата европска турнеа, која завршува на 27 Март во Лисабон, привлекуваат внимание, но и љубомора од моментот кога беа претставени на широката јавност.

Глобалната музичка ѕвезда која пред некој ден имаше настап во германскиот град Келн, на сцената во моментот кога била најавена песната “Run the World”  се појави во повеќе од спектакуларно издание: металик, црвен фустан од есенската колекција на Tom Ford со бројот 61, кој дизајнерот го покажа на недавно завршениот Fashion Week во Лондон.

После настапот,  Queen Bey објави видео на својот Instagram профил во кое доминира прекрасната сцена и фантастичниот фустан.

files.php

Fashion и моќ во пари. Тоа е чувството кога ја видовме оваа дива на сцената, но не можеме да заборавиме дека  Tom Ford    овој фустан го дизајнираше во честа на сопругата на Jay Z.

‘’Романсата’’ помеѓу раперот и дизајнерот започнала претходната година кога Jay Z сними песна со наслов ‘’Tom Ford’’.

‘’Toj e сјаен дечко. Кога прв пат ја слушнав песната морав да користам  google translate за да го разберам значењето на сите зборови, но пораката дефинитивно е позитивна: ’Тој не се дрогира, тој носи Tom Ford’, ‘’   изјави Tom кога гостуваше кај  Jimmy Kimmel.

Тогаш Jay Z го осмислил дуксерот со име Tom Ford кој се допаднал на креаторот и одлучил да направи фустан испириран од дуксерот. Беше прашање на време кога дивата ке го облече овој модел.


Оставете коментар

___