Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Анџелина Џоли единствена жена на листата најплатени актери

Актерка која најмногу заработила во текот на претходната година, односно 33 милиони долари е Анџелина Џоли, која воедно е и единствената жена во листата на топ 10 најплатени актери. Првото место според податоците на Филската Академија во Њујорк му припаѓа на Роберт Дауни Џуниор кој во 2013 заработил неверојатни 75 милиони долари. На второ место испод суперхеројот Ајрон Мен се најде Ченинг Тејтум со 60 милиони долари и со 55 милиони долари е Хју Џекман. Само 4 милиони помалку има заработено Марк Волберг, кои слично колку него имаат заработено и Двејн Џонсон, Леонардо Дикаприо, Адам Сендлер и Том Круз.

Selebriti 2

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement