Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Андријана Лима доживеа незгода за време на едно снимање (ВИДЕО)

Славната манекенка уживаше низ улиците на Њујорк додека позираше пред камерите, но снимањето заврши неславно, бидејки таа се здоби со болен удар во главата.

Бразилската убавица брзо успеа да стане на нозе пред грациозно да влезе во автобусот, како ништо да не се случило.

httpv://www.youtube.com/watch?v=nz6UdYpAGHg

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...