Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Дали често заглавувате во сообраќај на пат кон работа? Еве стилски начин да ги избегнете гужвите со најновото издание на Hermes! Познатиот бренд штотуку...

Route 66

Новата генерација на Mini се очекува во текот на 2023 година, но според изјавите на Bernd Körber од Mini, можно е дизајнот на новиот...

Route 66

Очекувано не сите се согласуваат со датумот на укинување на продажбата на возилата од фосилни горива. Пет членки на ЕУ веќе се против одлуката...

Route 66

Се сеќавате ли на болидот на McLaren P1? Хибридниот хиперавтомобил со среден мотор кој дебитираше пред речиси една деценија не само што ги помести...

Route 66

Nissan & Italdesign пред две години соработуваа на заеднички проект, како би ја прославиле педесеттата генерација на GT-R и италијанската дизајнерска куќа… Резултатот од...

Route 66

Ретро автомобилите се уникатни и неповторливи. Секој од овие модели има своја историја и приказна, а многу од нив се направени во ограничени примероци....

Route 66

Gooding & Co ќе го понудат на аукција таканаречениот “Најелегантен Американски автомобил” од 1931 година моделот Duesenberg Model J од Murphy, тој ќе биде...

Route 66

Моделот што ви го прикажуваме е “Jaguar XK 120, од 1953 година, совршено сочувана верзија како на каросеријата така и на неговите оргинални делови....

Route 66

Енцо Ферари, човекот кој знае по нешто за убавите автомобили, за Jaguar E-Type рекол дека е еден од најубавите автомобили кој некогаш бил направен....

Advertisement