Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Porsche се здружи со производителот на електрични планински велосипеди Rotwild за да ги создаде Cross Performance и Performance EXC. Porsche штотуку претстави два нови...

Route 66

Илон Маск претходно тврдеше дека Model Y ќе биде најпродаваниот автомобил во светот во 2023 година, а според најновите податоци од индустријата, тоа е...

Route 66

Американскиот производител на хиперавтомобили Hennessey му го испорача Venom F5 Roadster на најпознатиот светски кошаркар на сите времиња Мајкл Џордан. View this post on...

Route 66

До крајот на оваа деценија,Mercedes-Benz си постави за цел целосно да се префрли на електрични возила како дел од својата стратегија за „само електричен...

Route 66

Според извештајот на Генералното здружение на германската осигурителна индустрија (ГДВ), минатата година биле пријавени украдени 14.229 автомобили со сеопфатно осигурување! Штетата е еднаква на...

Route 66

Бидејќи електричните мотори стануваат сè повеќе попопуларни во текот на изминатите неколку години, бројот на големи брендови кои експериментираат во својата област исто така...

Route 66

Класичниот модел е промовиран во стилот на 21 век…. Rolls Royce Phantom е класика на автомобилската индустрија, која многу луѓе ширум светот ја обожаваат....

Route 66

По четири години тестирање и прикажување прототипи, Лусид Моторс ја претстави сериската верзија на својот луксузен електричен седан. Во последните неколку години, многу стартап...

Advertisement