Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Questlove и Diplo со нов шоу на VH1

Questlove и  Diplo ова лето ќе бидат активни со снимање на ново музичко шоу Soundclash, на кои се ексклузивни продуценти. Закажано е да почне да се емитува од 23 Јули на музичкиот канал VH1. Концептот на шоуто е да парира популарни и кавалитетни музички имиња кои ќе соработуваат и настапуваат на самото шоу со свои креативни идеии.

Како водител е најавен самиот Diplo. За првата емисија се закажани Lil Wayne, Fall Out Boy и London Grammar.

Втората епизода е закажана да се емитува на 30 Јули, поканети гости се Ed Sheeran, Sia и Grouplove.

 

Прочитај

Wall Street

Британската влада доцна во четвртокот објави дека ќе воведе задолжителнен карантин за повратниците од Франција во сабота од 3 часот по полноќ, на британските...

Route 66

Со децении, Mercedes како концепт за луксузен автомобил е особено популарен во Америка, каде што го сакаат многу спортисти. Меѓу нив е и Мајкл...

Four Seasons

Viceroy Bali е луксузно одморалиште со триесет вили, што особено ќе ги израдува љубителите на ексклузивност, елеганција и егзотичност… Оваа област, која некогаш била...

Green Tea

Фантастичната линија на Џенифер Лопез е резултат на редовно секојдневно вежбање, но и добра исхрана. Латиноамериканската дива веќе откри дека секогаш се грижи за...