Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ако се впуштите во авантура за истражување на изработката на часовници, ќе наидете на вистински ремек -дела кои ви го одземаат здивот со секое...

Cotton Club

За сите љубители на винтиџ чантите Хермес, имаме одлични вести – ќе се одржи онлајн аукција. Торбите Хермес и понатаму се најскапите и најбарани....

Cotton Club

Појавата на широко распространето патување со авион во текот на педесеттите и шеесеттите години на минатиот век, создаде совршени услови за прикажување модерни стилови...

Cotton Club

17 уметници, архитекти и дизајнери го редизајнираа култното парче мебел од студиото на Диор. Кога Кристијан Диор ја основа својата модна куќа во 1946...

Cotton Club

Улицата е постојано инспирација на дизајнерите и по традиција во нивните предлози присуствуваат различни елементи за секоја сезона. Пролет-лето не прави исклучок со свеж...

Cotton Club

Популарниот бренд Манго, во последните неколку сезони и придава голема важност на колекцијата накит. Па, освен чанти и чевли, се почесто не изненадува и...

Cotton Club

Ташна, каиш, накит, шал, марама, капа, сите тие се детали со кои можете да ја збогатите вашата комбинација и оваа сезона. Со модните додатоци...

Cotton Club

Откако ви ги претставивме поголемиот број нови пролетни колекции за 2013 година, решивме да почнеме исто така со новите пролетни комбинации со цел да...

Cotton Club

Нараквиците се еден од најневеројатните модни додатоци. Тие ја потполнуваат вашата комбинација давајќи и личен печат и им овозможуваат на рацете модерен и софистициран...

Cotton Club

Крагните како моден детал срамежливо се појавиа во 2010.,кога Луј Витон и Миу Миу ги промовираа во своите колекции. Меѓутоа како омилен и must...

Advertisement