Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Инспирација на денот: Малата чанта

Има ли жена која не поседува минимум пет чанти? Една голема, една помала, една шарена, една еднобојна, една со кратка рачка, една со долга рачка, една со едноставен дизајн, друга со екстравагантен дизајн… Разновидноста е огромна. Понекогаш една торба може да ја промени вашата визија и да ја направи уникатна.

Шармантната блогерка Александра умее да ја комбинира својата гардероба на многу интересен и живописен начин. Нејзината визија никогаш не е здодевна.

Ви се допаѓа ли нејзината визија?

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...