Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Фустани со “потпис”на познати дизајнери

Едноставност на линиите и елеганцијата доминираат во колекциите на познатите светски дизајнери.  Кроевите се двидаж од ултра женствена тоалета, до фустани инспирирани од машки одела. Сепак доминантен тренд е сериозноста на линиите и елеганцијата, со нота на готика.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...