Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Класични кожени патики Tabi High, добија нова улога во оваа модна сезона…. Maison Margiela и Reebok соработуваат долго време и заедно го освојуваат светот,...

Cotton Club

Surfing swimwear – ова е нов тренд на костими за капење што ќе доминира ова лето. Бидејќи посетите на плажите се почести и неопходни,...

Cotton Club

Никогаш вакво едноставно парче не било поелегантно. Во текот на изминатата година, несомнено ги ценевме едноставните работи. Токму истото се случи и на полето...

Cotton Club

Bottega Green е можеби главната нијанса на сезоната. Интензивното зелено стана еден вид симбол на генерацијата Z, заменувајќи го Millennial Pink на оваа позиција....

Cotton Club

Дали сте подготвени за романтично освојување на познатиот бренд RED Valentino, кој неодамна промовираше нова слатка колекција за пролет/лето 2013 година?! Оваа колекција е...

Cotton Club

Новата пролетна колекција на модниот дизајнер Мајкл Корс за 2013 година е инспирирана од гламурозниот калифорниски стил. Во суштина колекцијата води потекло од модата...

Cotton Club

Денес сакаме да ве инспирираме со една од нашите омилени зимски комбинации – станува збор за добропознатата актуелна тенденција: XXL џемпер и тесни панталони....

Cotton Club

Модерната жена минатата година беше уште поинтересна, ослободена, интелигентна, различна и во потрага. Откривме по малку од се што е наброено во лицата на...

Advertisement